Меню сайту

Категорії розділу
Лекції І семестр [10]
Лекції ІІ семестр [16]
Список літератури [2]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 85

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


СУЧАСНИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ПРОЦЕС (ОГЛЯД).

[Переглянути та завантажити повну версію матеріалу (36,0 Кb) ]

 

Сучасна світова література — це масова література, белетристика, мідл-література, література постмодернізму, яка використовує мову масової культури, та елітарна, експериментальна література. Без жодного із цих ланцюгів картина історії зарубіжної літератури другої половини ХХ ст. буде неповною. Водночас у зарубіжному мистецтві все відчутніше відбувається надання переваги естетиці.

 

 

Харукі Муракамі Японський письменник У 1979 році світ побачила його перша повість під назвою «Слухай пісню вітру» , за сумісництвом вона стала першою частиною , так званої « Трилогії Пацюка ». За цю книгу Муракамі був удостоєний премії « Гундзи сіндзін -се » в номінації кращий початківець письменник. Дана книга вже до кінця року була розпродана в дуже більшому накладі . А ось в 1980 році письменник опублікував другу частину трилогії - повість « Пінбол 1973 ». Третя частина « Трилогії Пацюка » побачила світ у 1982 році. Це був роман під назвою «Полювання на овець ». Після виходу цього роману Мукакамі був нагороджений черговий премією. Письменник має почесну премію імені Франца Кафки (2006 рік). Такі знамениті романи письменника , як - «Все божі діти можуть танцювати » (2007 рік) і «Норвезький ліс » (2010 рік) були екрановані.

 

 

Елізабет Мун Американська письменниця Мун пише романи в жанрі наукової фантастики. Першою книгою Елізабет став роман під назвою «Шлях найманця » (1990 рік). На рахунку письменниці такі премії , як: Премія Комптон Крок (1990 рік) , премія « Небьюла » за кращий роман (2003 рік) і премія Роберта Хайнлайна (2007 рік).

 

 

Фредерік Бегбедер Бегбедер є одним з кращих письменників у сучасній французькій літературі . Народився письменник в 1965 році. До того, як став письменником , Бегбедер близько десяти років займався рекламним бізнесом. Найвідоміші твори письменника , які принесли йому славу - це такі романи , як « Канікули в комі » (1995 рік) , « 99 франків » (2000 рік) , «Романтичний егоїст » (2005 рік).

Мішель Бельбек

Французький письменник, поет, співак, сценарист, кінорежисер; народився 1958 р. За здобутки Вельбек здобув безліч різноманітних премій, зокрема: Гран-прі в галузі літератури за роман «Елементарні частинки» (1998), приз Паризького кінофестивалю за роман «Платформа» (2001). Він є одним з французьких авторів, яких найбільше читають у світі.

Пауло Коельйо

Бразильський письменник, романи якого перекладено 112 мовами світу; народився 1947 р. Його твір «Алхімік» (1987) було перекладено 50 мовами світу та було надано почесний статус культового твору Сьогодні цей роман посідає найрейтинговіші місця поміж книг, що продаються в усьому світі загалом та в усій історії книжкових продажів Бразилії До речі, саме завдяки цьому «Алхіміка» було занесено до «Книги рекордів Гіннесса».

Віктор Пелевін

Російський прозаїк і перекладач; автор збірки оповідань «Синій ліхтар» (мала Букерівська премія, 1993), повістей «Омон Ра», «Життя комах», «Жовта стріла»; народився 1962 р. Перекладає твори Карлоса Кастанеди та Артура Макіна. Він — один із небагатьох письменників сучасності, якого було згадано у переліку «Видатні письменники світу» поряд із такими літераторами, як Ґабріель Ґарсіа Маркес, Харукі Муракамі та Умберто Еко. Після роману «Чапаєв і пустота» Пелевіна було визнано одним із найкультовіших митців пера.

Джон Ірвінґ

Американський письменник і сценарист, визнаний майстер психологічної прози; народився 1942 р. Першою книгою Ірвінґа став роман «Сімейне життя вагою 158 фунтів», другий роман «Світ очима Ґарпа» отримав Національну книжкову премію. За цей самий роман (точніше, його екранізацію) письменник отримав «Оскара». Ще один «Оскар» поповнив колекцію Джона за кіносценарій до кінострічки «Правила виноробів». Його книги перекладено 35 мовами світу.

Бернгард Шлінк

Німецький письменник, правник; народився 1944 р. Його роман «Читець» було названо однією з найуспішніших книжок в історії Німеччини та перекладено 39 мовами. Також цей роман посів провідне місце у переліку бестселерів «Нью-Йорк Таймс». З 1990 Р. Шлінк веде викладацьку діяльність і має статус професора при Берлінському університеті імені Гумбольдта.

Елізабет Мун

Американська письменниця, яка працює у фантастичному жанрі, що варіюється від наукової фантастики до фентезі; народилася 1945 р. За освітою — історик і біолог, ветеран Корпусу морської піхоти США, що пояснює зацікавленість письменниці жанром бойової фантастики Першою книгою Елізабет став роман «Шлях найманця» (1990). На рахунку митчині такі нагороди, як Премія Комптон Крок (1990), премія «Неб’юла» за кращий роман (2003) і премія Роберта Хайнлайна (2007).

Річард Метісон

Американський письменник та сценарист Р. Метісон (1926-2013) працював у жанрах фентезі, жахів та наукової фантастики Значну частину його творів було екранізовано. Знамениті сьогодні фільми «Легенда пекельного будинку» (1973), «Куди приводять мрії» (1998), «Відгомін луни» (1999), «Я — легенда» (2007) було знято саме за його творами.

Айзек Адамсон

Американський прозаїк; відомий нам за знаменитою серією детективів про пригоди журналіста Біллі Чакі в Японії; народився 1971 р Його роман під назвою «Розборки в Токіо» було екранізовано відомою компанією «Соні Пікчерс Ентертейнмент», він також отримав позитивну оцінку з боку відомих критиків.

Стівен Едвін Кінґ

Американський письменник, автор понад 200 творів, серед яких понад 50 бестселерів у різних стилях (жахи, фентезі, трилер, містика); народився 1947 р. Також писав під псевдонімом Річард Бахман. Було продано більше ніж 350 млн копій його романів та збірок оповідань. На основі його історій знято багато кінострічок. 2003 року Стівен Кінґ став лауреатом найбільш значущої премії США в галузі літератури — медалі «За особливий внесок в американську літературу».

Марґарет Етвуд

Канадська письменниця, поетеса, літературний критик і активіст захисту навколишнього середовища; народилася 1939 р. Хоча Етвуд більше відома як автор прози, вона також має численні нагороди за свою поезію і понад 15 виданих поетичних збірок. У своїй творчості митчиня надихається міфами та казками, якими цікавиться змалку. Вона також видала 4 збірки оповідань і 3 збірки прозових творів.

Завдання й запитання

1. Яких письменників сучасності у світовій літературі ви знаєте? Які їх твори читали? Що вас найбільше у них приваблює?

2. Як би ви охарактеризували сучасний освітній літературний процес?

 

3.Написання есе «лист подяки літературі»

 

Категорія: Лекції ІІ семестр | Додав: pletunya1 (2019-01-07)
Переглядів: 183 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

...
Погода

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 

ВІДЕОГАЛЕРЕЯ

 

ОСВІТЯНСЬКІ САЙТИ

 
Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024
uCoz