Австрійський письменник, який здобув всесвітню славу вже після своєї смерті. У центрі його творчості — приречена на жалюгідне існування "маленька" людина у ненависному дегуманізованому світі.
Один із найпомітніших поетів ХХ ст., який оновив принципи англомовного віршування, лауреат Нобелівської премії 1948 р. «за видатний новаторський внесок у сучасну поезію».
Сучасна світова література — це масова література, белетристика, мідл-література, література постмодернізму, яка використовує мову масової культури, та елітарна, експериментальна література.
На зламі XIX — XX ст, бурхливо розвивалася не лише західна, а й російська поезія. В цей час у ній домінували авангардистські й модерністські тенденції.
Австрійський письменник, один із найвидатніших поетів у німецькомовній літературі XX ст. У його творчості поєдналися риси символізму, імпресіонізму і неоромантизму.
Поль Елюа́р (14 грудня 1895, Сена-Сен-Дені — 18 листопада 1952, Париж) — французський поет. Ежен Еміль Поль Грендель народився у містечку Сен-Дені неподалік від Парижа.
Видатний російський прозаїк і драматург, який (не без прихованої іронії) називав себе "містичним письменником". У його самобутній творчості, поряд із "магічним реалізмом", надзвичайно важливу роль відіграє потужний сатиричний струмінь.
А. Камю якось зауважив: "Коли бажаєш стати філософом — пиши романи ". Він же зауважив, що роман — "це не що інше, як філософія, втілена в образах ". Ці думки Камю поділяло очевидно й чимало письменників, які вступили до великої літератури після закінчення Другої світової війни і намагалися відобразити силою слова свої філософські роздуми.